Home        References        Demo Video        Contact

 
  1. The following committee chairpersons gave us permission to use their name as a reference:


  1. AR     Fort Smith, class of 1956, Fort Smith, Arkansas          

  2. AZ     North Phoenix, class of 1956, Phoenix, Arizona          

  3. AZ     Tempe, class of 1967, Tempe, Arizona                      

  4. AZ     Tucson, class of 1958, Tucson, Arizona                      

  5. CA     Abraham Lincoln, Class of 1963, San Francisco, California

  6. CA     Berkeley, Class of 1963, Berkeley, California               

  7. CA     Castlemont, class of 1961, Oakland, California               

  8. CA     Chaffey, Class of 1963, Ontario, California              

  9. CA     Fresno, class of 1960, Fresno, California                  

  10. CA     Whittier, Class of 1963, Whittier, California                

  11. CA     Woodside, Class of 1963, Woodside, California          

  12. CO     South, class of 1956, Denver, Colorado                      

  13. CT     Conard, class of 1959, Hartford, Connecticut                 

  14. CT     Danbury, Class of 1963, Danbury, Connecticut                

  15. FL     Boone, Class of 1963, Orlando, Florida                      

  16. FL     Miami Edison, class of 1959, Miami, Florida                

  17. ID     Boise, class of 1956, Boise, Idaho                            

  18. IL     Bloom, Class of 1963, Chicago Heights, Illinois               

  19. IL     Galesburg, class of 1964, Galesburg, Illinois                   

  20. IL     Joliet Township, class of 1966, Joliet, Illinois                

  21. IL     Niles East, Class of 1963, Chicago, Illinois                     

  22. IL     Niles Township, class of 1959, Chicago, Illinois                

  23. IN     Marion, class of 1957, Marion, Indiana                      

  24. IN     Broad Ripple, class of 1956, Indianapolis, Indiana          

  25. KS     Hutchinson, class of 1956, Hutchinson, Kansas                

  26. KS     South, class of 1967, Wichita, KS                 

  27. MI     Battle Creek, Class of 1963, Battle Creek, Michigan    

  28. MI     Grosse Pointe, Class of 1963, Grosse Pointe, Michigan    

  29. MI     Midland, Class of 1963, Midland, Michigan                

  30. MI     Kimball, Class of 1967, Royal Oak, Michigan                

  31. MN     Hibbing, class of 1959,Hibbing, Minnesota                

  32. MT     Butte, class of 1957, Butte, Montana                      

  33. MT     Missoula County, Class of 1963, Missoula, Montana          

  34. NJ     Clifton, class of 1958, Clifton, New Jersey                

  35. NJ     Teaneck, class of 1959, Teaneck, New Jersey                

  36. NY     White Plains, class of 1955, White Plains, New York    

  37. NY     Lafayette, class of 1960, Brooklyn, New York                

  38. OH     West Tech, Class of 1963, Cleveland, Ohio                

  39. OH     Zanesville, class of 1956, Zanesville, Ohio                

  40. OK     Enid, class of 1967, Enid, OK                

  41. OR     Grant, class of 1963, Portland, Oregon                      

  42. OR     North Salem, Class of 1963, Salem, Oregon                

  43. PA     Baldwin, Class of 1963, Pittsburgh, Pennsylvania          

  44. SD     Washington, Class of 1963, Sioux Falls, South Dakota    

  45. TX     Bellaire, Class of 1963, Houston, Texas                      

  46. TX     Reagan, class of 1957, Houston, Texas                       

  47. TX     Thomas Jefferson, Class of 1963, Dallas, Texas          

  48. UT     Weber, class of 1960, Ogden, Utah                            

  49. VA     Cradock, class of 1955, Portsmouth, Virginia                

  50. WA     Ballard, class of 1960, Seattle, Washington                

  51. WA     Highline, Class of 1963, Burien, Washington                

  52. WA     Ingraham, Class of 1963, Seattle, Washington                

  53. WA     Meadowdale, Class of 1967, Lynnwood, Washington                

  54. WI     Bay View, Class of 1963, Milwaukee, Wisconsin          

  55. WI     Memorial, Class of 1963, Eau Claire, Wisconsin          

  56. WI     Waukesha, Class of 1963, Waukesha, Wisconsin          

  57. WV     Woodrow Wilson, class of 1956, Beckley, West Virginia    

  58. WY     Natrona County, class of 1956, Casper, Wyoming          

  1. Ed Jeter, 501-960-1645

  2. Pat Brock, 480-367-7922

  3. Alan Torgerson, 480-358-0818

  4. Jeri Carlisle, 520-458-5647

  5. Mary Praught, 415-664-2845

  6. Marci Bachman, 415-479-5969

  7. Judy Persons, 925-946-1755

  8. Nancy Jones, 909-983-8066

  9. Jackie Boyajian, 559-224-6643

  10. James Hamilton, 734-645-5881

  11. Dee Carlson, 650-888-1898

  12. Gay Boyd, 303-795-9440

  13. Bernice Czertak, 860-232-5871

  14. Bill Lavelle, 203-994-1752

  15. Bonnie Van Dyke, 407-855-7332

  16. Wally McCall, 863-318-1507

  17. Skip Worthen, 208-375-3981

  18. Beverly Crumbaugh, 708-754-4580

  19. Frank Johnson, 309-453-3410

  20. Jerry Papesh, 815-354-0764

  21. Dave McCarty, 630-617-5165

  22. Judy Mandel, 847-256-2615

  23. Patty Bradley, 765-664-6119

  24. Anne Whiteman, 317-574-9522

  25. Frances Severin, 620-662-1431

  26. Nicholas Mendoza, 316-838-1463

  27. Mary Martzolf, 734-421-7881

  28. Paul Rentenbach, 313-885-7867

  29. Jim Leigeb, 989-835-9660

  30. Ted Zubeck, 248-549-5082

  31. Sharon Kepler, 218-263-8453

  32. Sharon Hubacka, 406-494-1529

  33. Kathy Oelke, 406-543-8861

  34. Sandy Dinolfo, 973-454-3253

  35. Bob Belli, 201-394-1272

  36. Art Scheffer, 914-669-5025

  37. Rosalyn Weitzen, 718-454-9341

  38. John Gedeon, 216-476-0553

  39. Alice Bryan, 740-453-7469

  40. Ron Garrison 580-541-3007

  41. Bob Burdett, 415-369-1114

  42. Penny Holstad, 951-769-1359

  43. Ed Tech, 412-884-5796

  44. Jane Wick, 605-321-2538

  45. Mick Lay, 832-816-4258

  46. Jim Wylie, 281-469-8764

  47. Kevin McNevins, 214-206-8859

  48. Curtis Smout, 801-394-4132

  49. Peggy Reneau, 757-686-3662

  50. Margot Ray, 206-783-4169

  51. Carole Young, 480-216-3746

  52. Carolyn Barkley, 360-925-6558

  53. Steve Favorite, 425-760-6122

  54. Jackie Klein, 414-856-0344

  55. Marshall Kruger, 715-726-9825

  56. Sally Morris, 262-542-9594

  57. Howard Mollohan, 304-252-4473

  58. Dox Carr, 307-234-8731